X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تدبیر

اموزشی ، پرورشی ، اچتماعی

ای کاش مدرسه همیشه تعطیل بود!

دانش آموزی بر دیوار مدرسه ای نوشته بود : « ای کاش همیشه تعطیل بود! »

عجب جمله تأمل انگیزی! چه چیزی برای این  دانش آموزان تا این حد رنج آور است که آرزوی تعطیلی مدرسه را می کنند؟ اگر روزی مدیر یا ناظم مدرسه به آن دانش آموزان بگوید که مدرسه چند روزی تعطیل است؛ می توانید تصور کنید که آنها چه قدر خوشحال می شوند؟ چرا باید چنین باشد؟

 

پاسخ من این است که آنها از بودن در مدرسه لذت نمی برند، ولی اگر در کوچه و خیابان و یا در خانه باشند، احساس آرامش و لذت می کنند. با دوستان خود بازی می کنند و خلاصه این که هر کاری را که دوست داشته باشند انجام می دهند و کسی به آنها زور نمی گوید! به یاد می آورم روزهایی را که آموزگار کلاس اول دبستان بودم، همیشه دانش آموزان از من می پرسیدند: « آقا چند زنگ دیگر باقی مانده؟ » و یا آن سال را که یکی از دانش آموزان کلاس اول از من پرسید: « آقا کی آزادمان می کنید؟».حال این اتفاقات از روی تصادف است یا آگاهانه، نمی دانم، ولی فکر می کنم که واقعا چرا باید این طور باشد؟ آیا کلاس من زندان است یا مدرسه بسان زندانی است که دانش آموزان پس از زنگ آخر از آن فرار می کنند و آزاد می شوند؟

 

این قصه پر غصه هر روز اتفاق می افتد و کم تر کسی به فکر حل این مشکل می افتد .شاید شما تا به حال پاره کردن کتاب ها را پس از امتحان آخر سال در مدارس راهنمایی و دبیرستان ندیده باشید! ولی من آن را دیده ام و فکر می کردم که ای کاش فیلمبرداری از سازمان صدا و سیما می آمد و آن منظره تأسف انگیز را جلوی در مدرسه به تصویر می کشید که چگونه کتاب های پاره پاره شده، قصه غصه های ما را بیان می کند؟

به هر حال اگر معلمی هم به فکر حل این مشکل باشد، ممکن است در عمل، با مخالفت مدیر، معاون و یا طعنه های بعضی از معلمان روبه رو شود. انشاءالله زمانی فرابرسد که ما در تمام مدارس کشور شاهد آموزش لذت بخش و فعال دانش آموزان میهن خود باشیم.

 

تاریخ ارسال: جمعه 17 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 05:37 ب.ظ | نویسنده: کرامت کاظمی | چاپ مطلب
نظرات (3)
شنبه 18 آبان‌ماه سال 1392 04:57 ب.ظ
نازنین [ ] لینک نظر
سلام

به شماره 79 یه امتیاز بده

خودتم میتونی شرکت کنی
شنبه 18 آبان‌ماه سال 1392 04:58 ب.ظ
نازنین [ ] لینک نظر
سلام

به شماره 79 یه امتیاز بده

خودتم میتونی شرکت کنی
پنج‌شنبه 6 فروردین‌ماه سال 1394 04:00 ب.ظ
shabestanekhiyal.blogfa.com [ ] لینک نظر
بایدمعلم بودتا دیدن این منظره ها آدم را ازتعلیم وتربیت واین همه تبلیغات درباره آن دلسردکندوگرنه مدرسه ازبیرون باغی پرگل است که نونهالان را درخود دربررفته است .
لطفا ازوبلاگ من دیدن فرمایید.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد